Nieuwe jonge Amoertijger gearriveerd in ZooParc, witte tijger vertrokken

Gepubliceerd op 10 juli 2025 om 20:37

Er is een jonge mannelijke Amoertijger aangekomen in ZooParc Overloon. Het dier is afkomstig uit een dierentuin in Polen en neemt zijn intrek in het verblijf waar tot voor kort de witte tijger Asia verbleef. Zij is kortgeleden verhuisd naar een dierentuin in Frankrijk.

De jonge mannelijke Amoertijger komt naar ZooParc als onderdeel van het Europese managementprogramma, een samenwerking tussen dierentuinen die zich richt op het behoud van bedreigde diersoorten door middel van voortplanting, onderzoek en educatie. “De Amoertijger is een van de meest bedreigde katachtigen ter wereld,” vertelt Max Kronier, hoofd dierenverzorging bij ZooParc Overloon. “We zijn dan ook trots dat we via het Europese managementprogramma een bijdrage mogen leveren aan het behoud van deze soort.”

 

De eerste periode zal hij rustig wennen aan zijn nieuwe omgeving en gescheiden leven van de vrouwelijke Amoertijger die al langer in het park verblijft. Op termijn is het mogelijk dat de twee aan elkaar geïntroduceerd worden.

 

Afscheid van Asia

Vorige week nam ZooParc afscheid van de witte tijger Asia, die verhuisde naar Zoo de la Flèche in Frankrijk. Zij gaat daar samenleven met een soortgenoot. De verhuizing van Asia is onderdeel van het uitsterfbeleid dat geldt voor witte tijgers binnen Europese dierentuinen. Deze dieren hebben een genetische afwijking en mogen zich niet langer voortplanten binnen dierentuinen die zijn aangesloten bij EAZA (European Association of Zoos and Aquaria).

 

Beelden  ZooParc Overloon.