OVERLOON – Het huidige seizoen staat bij SSS’18 in het teken van 50 jaar vrouwenvoetbal. De club uit Overloon was een van de eerste voetbalverenigingen in de regio met ook een vrouwentak.
In 1976 werd er gestart met damesvoetbal in Overloon. De uit Langenboom afkomstige Wilhelmien Rutten-De Klein was destijds een van de eerste speelsters bij het Overloonse voetbalteam.
"Er waren een aantal dames die lekker wilden gaan sporten en besloten te gaan voetballen. Het eerste jaar speelden we geen competitie. Onze groep bestond uit zo’n 16 à 17 speelsters. Destijds waren er nog geen kleedkamers. Er was gewoon een bak waarin je jezelf kon afspoelen. We speelden toen nog in een wit shirt met een embleem dat je met drukknopjes erop en eraf kon halen."
Enthousiast dorp
Volgens Rutten-De Klein werd er in Overloon vol enthousiasme gereageerd op de komst van een vrouwenelftal. Ook het toenmalige bestuur was zeer te spreken. Voor de mannen, die al langer bij de Overloonse club speelden, was het wel even wennen.
"Ze waren vooral ongerust over de vraag waar wij zouden gaan douchen en of er wel genoeg velden waren om op te trainen."
Rode kaart
"We waren een van de eerste vrouwenelftallen in de omgeving. Later zorgde dat ervoor dat er ook speelsters uit Venray, Boxmeer en Maashees bij ons kwamen spelen.
Lees meer op bron:https://www.omroeplvc.nl/nieuws/29-10-2025-sss18/