Het carnavalsseizoen is nog maar net begonnen en er lijkt zich al meteen een bijzondere trend af te tekenen. In meerdere dorpen zijn de nieuwe prinsen veel jonger dan gebruikelijk, zoals in Bergharen, Overloon en Beek. Daar zijn de nieuwe prinsen respectievelijk 25, 21 en 21 jaar oud. En dat heel goed uitpakken voor de dorpen.
Door Geert Willems 21 november 2025,
Prins Koen in Overloon: 21
Koen Coppis is ook pas 21 en is daarmee verreweg de jongste prins van de afgelopen twintig jaar bij De Huibuke in Overloon. „Hier in het dorp hoef je geen lid te zijn van de vereniging, ze kijken of iemand geschikt is”, zegt hij. „Ik moet natuurlijk veel speeches geven en dat heb ik eigenlijk nog niet zo vaak gedaan. Maar ik ben niet bang om te praten.”
De nieuwe prins van Overloon is vooral ‘superbekend’ van vele activiteiten in het dorp. „Ik ben meestal wel aanwezig als er feestjes zijn”, vertelt de student premaster communicatiewetenschappen op de Radboud Universiteit van Nijmegen. „Veel mensen in het dorp gaan bijvoorbeeld naar de Kroegentocht in Cuijk, maar vorig jaar was er ook eentje in Overloon. Daar was ik dan bij. Dit jaar komt er weer zo’n tocht in ons dorp.”
Foto's klik hier op
Door een twintiger als prins te kiezen hoopt de carnavalsvereniging dat jongeren het feest wat meer in eigen dorp vieren”, zegt Jeroen Vos (25) uit Bergharen. Hij is onlangs onthuld als prins Jeroen I in zijn woonplaats en buurdorpen Hernen en Leur. Dat verhaal bevestigt Michel de Groot van de selectiecommissie van de Wurmensoppers. „Tien jaar geleden was er al een prins van 25 en zagen we dat er veel jeugd meekwam.
Jeroen gaat vaak voorop in de groep. De pages van dit jaar zijn ook populaire meiden, dus dat trekt nog eens een extra vriendengroep. Onze jeugdprins of prinses is meestal niet zo heel jong, maar rond de 17. Die gaat overal mee naartoe. Zo geven we het carnaval op diverse manieren een boost, om te voorkomen dat de jongeren het elders gaan vieren. Daar kunnen we dan weer een paar jaar op teren.”
Dit jaar niet naar Tilburg
Jeroen weet nu inderdaad zeker dat hij het feest vooral in de eigen dorpen gaat vieren. „Vorig jaar deed ik dat met vrienden op zaterdag in Tilburg, anderen gingen nog naar Eindhoven op maandag. Ik ging die dag wel naar de Maas en Waal Reut. Daar sta ik dit jaar dus hoog op de prinsenwagen, te zwaaien en confetti te strooien.”
De vriendengroep van prins Jeroen is ongeveer 25 mensen groot. „Maar ik voetbal ook in het derde van VDS, dus cirkelen er veel sporters omheen. De groep kan zomaar uitgroeien tot honderd mensen, die allemaal in het eigen dorp blijven.”
Een klein onverwacht probleem is er wel voor Jeroen. Toen hij in mei ja zei tegen de functie, was hij nog bezig met het afronden van zijn studie journalistiek en nieuwe media in Leiden. Inmiddels is hij afgestudeerd en heeft hij na diverse sollicitaties een baan gevonden. Hij is op 1 november begonnen als verslaggever op de redactie van De Gelderlander. „Ik moest meteen om vrije dagen vragen in mijn eerste werkweek. Na de carnaval heb ik wel een weekje vakantie nodig, want dan is mijn stem niet meer te verstaan.”
Lees meer en foto's op bron:https://www.destentor.nl/nijmegen/de-prinsen-zijn-jong-dit-jaar-deze-drie-twintigers-betreden-verrassend-de-carnavalstroon~a54821e2/