Training Chinook-transporthelikopter boven De Peel

Gepubliceerd op 27 juni 2025 om 09:40

Op dinsdag 1 jui oefent het 301 Squadron van het Defensie Helikopter Commando (DHC) uit Gilze-Rijen tussen 11.30 en 13.30 uur boven De Peel. Tijdens deze training wordt gevlogen met een Chinook transporthelikopter.

De transporthelikopter zal tijdens deze oefening ook landen op de Luitenant-generaal Bestkazerne. Dit doet het DHC samen met haar partners, zodat zij altijd inzetbaar zijn om veiligheid te kunnen bieden waar dat nodig is.

Waarom deze training?
Deze oefening maakt deel uit van de opwerking van het squadron ter voorbereiding op inzetbaarheid binnen Hoofdtaak 1 van Defensie: (het verdedigen van het eigen en bondgenootschappelijk grondgebied). Daarvoor moeten militairen onder realistische omstandigheden kunnen trainen, waaronder het opereren op lage hoogte.

Operationele maar ook klimatologische omstandigheden kunnen er voor zorgen dat oefeningen anders verlopen dan vooraf aangekondigd.Klacht geluidshinder vliegtuig of helikopter
Defensie streeft ernaar met zijn vliegtuigen en helikopters niet meer geluid te veroorzaken dan strikt nodig. Het is alleen niet mogelijk om iedere vorm van geluid te voorkomen.

Klacht geluidshinder indienen
Voor klachten over militair vliegverkeer kunt u het online klachtenformulier gebruiken.

Informatie vooraf
Wanneer mogelijk laat Defensie vooraf weten welke militaire vliegbewegingen afwijken van de gebruikelijke vluchten. Deze informatie staat op de pagina