OVERLOON – Rondom het Oorlogsmuseum Overloon was het donderdag 14 mei bijzonder druk. Veel bezoekers kozen ervoor om op Hemelvaartsdag een dagje naar het museum te gaan, wat zorgde voor volle parkeerplaatsen en flinke verkeersdrukte in de omliggende straten.
De drukte was merkbaar in de gehele omgeving van het museum. Ook diverse woonwijken stonden vol geparkeerde auto’s. De verkeerssituatie zorgde daarnaast voor problemen op de toegangsweg richting het bos.
Een vrachtwagen die voertuigen uit de Tweede Wereldoorlog afleverde voor Militracks 2026 kon nauwelijks het terrein bereiken doordat de weg was geblokkeerd door geparkeerde auto's. De vrachtwagen kwam hierdoor vast te staan.
Volgens de betrokken partijen wordt momenteel actief gezocht naar mogelijke oplossingen. Ondertussen zijn de voorbereidingen voor het evenement op het museumterrein in volle gang. Het team werkt met toewijding en professionaliteit om ervoor te zorgen dat alles tijdig gereed is, zodat bezoekers in staat zijn optimaal te genieten van het aanbod. Zowel het personeel als de vrijwilligers zijn druk bezig met de laatste details. Het evenement belooft een unieke en betekenisvolle ervaring te worden op deze bijzondere locatie.
Door evenement Militracks is overloon op zaterdag16 en zondag 17 mei 2026 lastig(-er) bereikbaar!! Door gebrek aan parkeerruimte in het dorp De Militracks-parkeerplaats is ongeveer 800 meter van het museumterrein gelegen. Het parkeerterrein is te vinden door de speciale bebording te volgen. Vanaf de snelweg (A73, afslag 7) staat de route daarheen duidelijk aangegeven.
Tijdelijke afsluitingen:
De volgende wegen worden afgesloten voor verkeer:
- Haarlemmermeerlaan
- De Kleffen
- Museumlaan
- Museumpark
- Bergkampweg
Parkeerverbodszone:
Er geldt een parkeerverbod op de volgende wegen:
- Raaijweg
- De Bergkamp
- Bergkampweg
- Museumlaan
- Museumpark
- Laan 1944
- Generaal Hasbroucklaan
- Haarlemmermeerlaan
Let op: In deze zone is de Wegsleepverordening van de gemeente Land van Cuijk van kracht. Illegaal geparkeerde voertuigen kunnen worden weggesleept.
Militracks 2026 groter dan ooit: unieke voertuigen, live techniek en exclusieve Tom Hanks-première
Liefhebbers van historie, techniek en spectaculaire voertuigen kunnen hun hart ophalen tijdens de 15e editie van Militracks. Het grootste evenement ter wereld op het gebied van Duitse voertuigtechniek uit de Tweede Wereldoorlog pakt dit jaar groter uit dan ooit tevoren. Met meer dan 150 rijdende voertuigen, zeldzame tanks en tankjagers, live techniek-demonstraties én een exclusieve voorpremière van de nieuwe History Channel-serie “World War II with Tom Hanks” belooft Militracks 2026 een editie te worden die bezoekers niet snel zullen vergeten. Lees meer »
Opbouw Militracks in volle gang
OVERLOON – Op het terrein van het Oorlogsmuseum Overloon wordt volop gewerkt aan de voorbereidingen voor Militracks 2026. Het terrein wordt ingericht voor een weekend vol militaire historie en rijdend materieel uit de Tweede Wereldoorlog.Lees meer »